CENTRUM REHABILITACJI I WSPARCIA

 

W nowo wybudowanym obiekcie realizujemy unikatowy w skali kraju i Europie kompleksowy program rehabilitacji dla dzieci i osób dorosłych.  Centrum poza funkcjami typowo rehabilitacyjnymi i terapeutycznymi rozwija bazę szkoleniowo-konferencyjną, gdzie promowane są aktualne światowe koncepcje rozwoju rehabilitacji, edukacji i terapii.

Dlaczego nasze Centrum?

 

 

Najnowocześniejsza o bardzo wysokim standardzie baza rehabilitacyjna - wyposażona w najnowocześniejszy, sprowadzony m.in. z USA i Niemiec sprzęt rehabilitacyjny. Wysokie kwalifikacje fizjoterapeutów, kompleksowość rehabilitacji, w tym rehabilitacja w wodzie – baseny, wanny, tor wodny, sauny powodują, że skuteczność rehabilitacji zdumiewa specjalistów i pacjentów.

Celem Stowarzyszenia jest działanie na Rzecz tworzenia najkorzystniejszych warunków do pełnego fizycznego, intelektualnego i osobowego rozwoju ludzi upośledzonych umysłowo oraz godnego uczestnictwa ich w życiu społecznym, a także pomoc ich rodzinom.

Pracownikami Stowarzyszenia są wysokiej klasy specjaliści, mający najwyższe kwalifikacje i ogromne osiągnięcia. Wielu z nich swoją wiedzę zawarli w wydanych w dużym nakładzie podręcznikach, z których korzystają uczniowie i nauczyciele szkół i placówek edukacyjnych.

W Olsztynie Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i było pierwsze w północnej Polsce. Rozpoczęło działalność w 1979 r.
      Wszyscy rodzice mieli podobny problem – skomplikowana, wieloraka, głęboka niepełnosprawność swojego dziecka. Byli bezradni, samotni w rozwiązywaniu trudnych problemów, w większości nie radzili sobie. Dziecko wymagało specjalistycznej, kompleksowej pomocy, której znikąd nie uzyskiwali. Ani Oświata, ani „Zdrowie” nie prowadzili placówek dla tej grupy ludzi. Byli więc poza edukacją (bez ich zgody zwalniani z obowiązku szkolnego), poza rehabilitacją i terapią (wymagali systematycznej), nie licząc okresowych konsultacji.
    Do roku 1990 działalność Stowarzyszenia w Olsztynie ograniczała się jedynie do prowadzenia turnusów o charakterze wczesno-interwencyjno-szkoleniowych, rehabilitacyjnych, terapeutycznych, imprez okolicznościowych. Nie ustając w staraniach o utworzenie własnej placówki, w 1990 r. udaje się utworzyć Szkołę pod nazwą Ośrodek Rehabilitacyjno – Wychowawczy dla dzieci z wielorakimi niepełnosprawnościami. Była to trzecia tego typu placówka w Polsce, zorganizowana z ogromną starannością, profesjonalnie; szybko zyskała uznanie miasta, województwa, specjalistów, a nade wszystko dzieci i rodziców. Zaspokoiła niestety zaledwie niewielki procent potrzeb.
    Z myślą o tych, którzy nie znaleźli miejsca w naszej, ani w żadnej innej placówce został opracowany autorski program pt. „Normalizacja życia osób z niepełnosprawnością intelektualną”. Program ten przewidywał utworzenie sieci placówek zabezpieczających potrzeby osób upośledzonych umysłowo od urodzenia aż do końca życia.

 Centrum Rehabilitacji Olsztyn - zdjęcia placówki

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16

ARCYDZIEŁA TERAPII

arcydziela terapii1   arcydziela terapii2

arcydziela terapii3   arcydziela terapii4

Kontakt

Centrum Rehabilitacji i Wsparcia w Olsztynie
ul. Siewna 78, 10-831 Olsztyn
tel. (89) 721-11-03
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Alicja Dworak

Najlepszy ośrodek terapii w jakim byłam z moją córeczką... jej uśmiech i chęć powrotu mówią same za siebie. Do zobaczenia niebawem.

Andrzej Kędzierski

"Dziękuje Wam! Jesteście wspaniali. Według mnie najwspanialsze centrum w jakim odbywałem rehabilitację... od teraz nie zamienię na żaden inny ;) "

Paulina Wojtas

(..) Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie i wyposażenie terapeutyczne... (...) Czasem łezka się przeciska przez uśmiech... trudno się z wami rozstawać. Pozdrawiam wszystkich

Ewelina Ostaszewska

Przywróciliście mnie do sprawności i daliście nadzieję na całą resztę... Dzięki wam udało się to na co czekałam od dawna. Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce w równie miłych lecz zupełnie innych okolicznościach. Pozdrawiam

PRZEWIŃ DO GÓRY