KOMUNIKAT DLA PRACOWNIKÓW PSONI KOŁA W OLSZTYNIE WS. PPK

Szanowni Państwo,
informujemy, że na podstawie przesłanych przez Państwa propozycji, PSONI Koło w Olsztynie wraz z reprezentacją pracowników podjęło decyzję o utworzeniu Pracowniczego Planu Kapitałowego (PPK) dla pracowników PSONI Koła w Olsztynie we współpracy z PKO Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych S.A. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborze instytucji finansowej.


Nadszedł czas podjęcia decyzji.
Kolejnym etapem tworzenia PPK w PSONI Koło w Olsztynie, jest zawarcie w imieniu i na rzecz pracowników umów o prowadzenie PPK. Należy przy tym pamiętać, że:

  • Pracodawca dokonuje automatycznego zapisu pracowników, którzy ukończyli 18 lat a nie ukończyli 55 - chyba że pracownicy Ci przed upływem wyznaczonego terminu złożą deklarację o rezygnacji z wpłat do PPK (deklaracja - załacznik nr 1). Tym samym, jeżeli wyrażamy chęć dołączenia do PPK i mamy od 18 do 54 lat, nie musimy nic robić. Każda osoba zatrudniona (na umowę o pracę lub na umowę zlecenie), która spełnia ustawowe kryteria, w tym podstawowe kryterium wieku, zostanie do PPK zapisana automatycznie, bez konieczności dopełnienia przez nią jakichkolwiek formalności.
  • Ustawodawca przewidział możliwość dołączenia do programu przez osoby z przedziału wiekowego 55-70 lat, a dokładnie osoby, które ukończyły 55 rok życia, a nie ukończyły 70 roku życia. Należy w tym celu wypełnić stosowny wniosek i przedłożyć go pracodawcy (wniosek - załącznik nr 2)
  • osoby w wieku 70+ w ogóle nie będą włączane do systemu.

Przepisy nie ograniczają liczby rezygnacji z PPK i liczby ponownego przystąpienia do programu. Częste rezygnacje i ponowne przystępowanie do PPK nie będą jednak dobrze służyły długoterminowemu gromadzeniu oszczędności. Lepiej zatem dobrze przemyśleć swój wybór i podjąć wyważoną decyzję w zakresie uczestnictwa w systemie PPK.

Uwaga: złożone przez Państwa wcześniej prośby o rezygnację z PPK, z mocy prawa są nieważne (deklaracja o rezygnacji z wpłat do PPK musi zostać złożona pracodawcy  na piśmie i zgodnie ze wzorem znajdującym się w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 12 czerwca 2019 r. w sprawie deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do pracowniczych planów kapitałowych (Dz. U. poz. 1102) - deklaracja stanowi załacznik nr 1
 


JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE WYZNACZONY PRZEZ PSONI KOŁO W OLSZTYNIE TERMIN DO ZŁOŻENIA DEKLARACJI REZYGNACJI Z DOKONYWANIA WPŁAT DO PPK MIJA 26 PAŹDZIERNIKA 2020R. – OBOWIĄZKOWA FORMA PISEMNA


(Deklaracje i wnioski należy składać w dziale kadr (pok. 3), ul. Żołnierska 27, 10-560 Olsztyn)

Polecamy Państwu krótki filmik „Dlaczego warto oszczędzać w PPK
 
W załączeniu przesyłamy Państwu:

1. Komunikat dla wszystkich pracowników zawierający szczegółowe informacje na temat:

  • źródeł finansowania PPK,
  • automatycznego zapisu do PPK,
  • rezygnacji z PPK,
  • możliwości przystąpienia do PPK osób pomiędzy 55 a 70 rokiem życia,
  • możliwości obniżenia wpłaty podstawowej,
  • wpłaty dodatkowej,
  • ponownego dokonywania wpłat

2. Ulotka o PPK

3. Prezentacja o PPK dla pracowników

4. Zniżki i promocje dla pracowników oszczędzających w PPK zarządzanym przez PKO TFI

5. PPK w pytaniach i odpowiedziach (poradnik dla pracownika)

Z poważaniem

Piasecki Łukasz


Załączniki do komunikatu:

Kontakt

Centrum Rehabilitacji i Wsparcia w Olsztynie
ul. Siewna 78, 10-831 Olsztyn
tel. (89) 721-11-03
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Alicja Dworak

Najlepszy ośrodek terapii w jakim byłam z moją córeczką... jej uśmiech i chęć powrotu mówią same za siebie. Do zobaczenia niebawem.

Andrzej Kędzierski

"Dziękuje Wam! Jesteście wspaniali. Według mnie najwspanialsze centrum w jakim odbywałem rehabilitację... od teraz nie zamienię na żaden inny ;) "

Paulina Wojtas

(..) Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie i wyposażenie terapeutyczne... (...) Czasem łezka się przeciska przez uśmiech... trudno się z wami rozstawać. Pozdrawiam wszystkich

Ewelina Ostaszewska

Przywróciliście mnie do sprawności i daliście nadzieję na całą resztę... Dzięki wam udało się to na co czekałam od dawna. Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce w równie miłych lecz zupełnie innych okolicznościach. Pozdrawiam

PRZEWIŃ DO GÓRY