ZIELONA SZKOŁA

 

ZIELONA SZKOŁA: OŚRODEK REHABILITACYJNO – EDUKACYJNO- WYCHOWAWCZY

Zielona Szkoła jest placówką dla dzieci i młodzieży od 3 do 24 lat z wielorakimi niepełnosprawnościami.     Celem Ośrodka jest kompleksowa, wielodyscyplinarna pomoc rehabilitacyjno – edukacyjno – opiekuńcza dzieciom i młodzieży. W Zielonej Szkole uczniowie realizują obowiązek szkolny.     Realizacja obowiązku szkolnego w OREW odbywa się w: - zespołach edukacyjno-terapeutycznych, w których realizowany jest obowiązek szkolny dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i przysposobienia do pracy. -zespołach rewalidacyjno-wychowawczych, w których realizowany jest obowiązek szkolny w formie zespołowych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem w stopniu głębokim. W Ośrodku prowadzimy również wczesne wspomaganie rozwoju dla dzieci, które mają opinię z poradni PPP, potwierdzającą taką potrzebę.

Programy indywidualne są opracowywane przez cały zespół specjalistów,którzy bazują na indywidualnych umiejętnościach i mocnych stronach każdego podopiecznego, oraz podstawach programowych i rozporządzeniach MEN.

Realizowane są podczas zajęć dydaktycznych grupowych prowadzonych przez nauczycieli oligofrenopedagogów oraz poprzez:                  

 1. muzykoterapię-zajęcia grupowe (prowadzi muzykoterapeuta z udziałem terapeutów grupowych,
 2. terapię logopedyczną i neurologopedyczną  - zajęcia grupowe i indywidualne,
 3. terapię psychologiczną- zajęcia indywidualne,
 4. integrację sensoryczną - zajęcia grupowe i indywidualne,
 5. zajęcia dydaktyczne-indywidualne,
 6. usprawnianie ruchowe- zajęcia indywidualne i grupowe,
 7. dogoterapię zajęcia grupowe i indywidualne
 8. hydroterapię
 9. Weronikę Scherborne
 10. terapię behawioralną
 11. zajęcia rehabilitacyjne na basenie
 12. Tomatisa 1
 13. masaż Shantala     

Przyjmuje się zasadę istnienia możliwości rozwoju każdego człowieka niepełnosprawnego i możliwości osiągnięcia przez niego sprawności społecznej pozwalającej na w miarę samodzielne lub z pomocą uczestniczenie w życiu społecznym.      Zasadę realizujemy przez kompleksowe, wielospecjalistyczne, skoordynowane działanie w ścisłej współpracy z rodziną i środowiskiem. Ośrodek realizuje swoje zadania  w ścisłej, partnerskiej współpracy z rodzicami dziecka. Postępowanie diagnostyczne prowadzone jest m.in. z zastosowaniem najnowocześniejszej metody badań – lustro weneckie, kamera, rejestrator obrazu video – trening.

Zielona Szkoła - zdjęcia

 • DSC_0035
 • DSC_0095-1
 • DSC_0122
 • DSC_0157
 • DSC_0164-2
 • DSC_0189
 • DSC_0252
 • DSC_0256
 • DSC_0273
 • DSC_0277
 • DSC_0314
 • DSC_0352
 • DSC_0355
 • DSC_0359
 • DSC_0366

ARCYDZIEŁA TERAPII

arcydziela terapii1   arcydziela terapii2

arcydziela terapii3   arcydziela terapii4

Kontakt

Centrum Rehabilitacji i Wsparcia w Olsztynie
ul. Siewna 78, 10-831 Olsztyn
tel. (89) 721-11-03
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Alicja Dworak

Najlepszy ośrodek terapii w jakim byłam z moją córeczką... jej uśmiech i chęć powrotu mówią same za siebie. Do zobaczenia niebawem.

Andrzej Kędzierski

"Dziękuje Wam! Jesteście wspaniali. Według mnie najwspanialsze centrum w jakim odbywałem rehabilitację... od teraz nie zamienię na żaden inny ;) "

Paulina Wojtas

(..) Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie i wyposażenie terapeutyczne... (...) Czasem łezka się przeciska przez uśmiech... trudno się z wami rozstawać. Pozdrawiam wszystkich

Ewelina Ostaszewska

Przywróciliście mnie do sprawności i daliście nadzieję na całą resztę... Dzięki wam udało się to na co czekałam od dawna. Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce w równie miłych lecz zupełnie innych okolicznościach. Pozdrawiam

PRZEWIŃ DO GÓRY